מכינה קדם רפואית ללימודי רפואה בחול

בוגרי האונ' ההונגריות ברפואה עומדים במקום 1

מבין בוגרי האיחוד האירופאי ו מדינות OECD

 

בוגרי לימודי רפואה מחו"ל נדרשים לעבור את בחינות הרישוי הישראליות, לאחר מעבר מבחן זה מתבצע סטאז' למשך שנה באחד מבתי החולים בישראל ולאחריו תקופת התמחות שנע בין 4 - 8 שנים תלוי במסלול התמחות.

משרד הבריאות הישראלי מספק נתונים על אחוזי המעבר בבחינות הרישוי מהם ניתן ללמוד כי בוגרי האונ' ההונגריות עוברים בהצלחה  ובאחוזים הגבוהים ביותר את הבחינה. הרופאים בוגרי הונגריה נמצאים במקום הראשון ועוקפים את שאר בוגרי מדינות האיחוד האירופאי ו OECD לדוח המלא של משרד הבריאות .

לאונ' ההונגריות כיום מעל 1500 רופאים בישראל שלמדו בהונגריה רפואה איכותית המותאמת לרמת הרפואה הישראלית.

ניתן ללמוד רפואה בשפה האנגלית בערים הפופולריות: בודפשט, סגד ופייץ.

 

מבחן הרישוי הישראלי:

מתקיים פעמיים בשנה מועד חורף ומועד קייץ, הבחינה מתקיימת ב 5 שפות: עברית, אנגלית, רוסית, ספרדית וערבית.

החל משנת 2020 הבחינה מתקיימת על גבי מחשב בלבד וכוללת 210 שאלות בשני חלקים. 

הבחינה כוללת שאלות לפי החלוקה הבא: 60 שאלות פנימית, 50 שאלות כירורגיה, 30 שאלות גניקולוגיה ומיילדות, 20 שאלות בפסיכיאטריה ו- 50 שאלות בילדים. את הסילבוס למבחן וספרות מומלצת ניתן למצוא בקישור הבא סילבוס למבחן הרישוי ברפואה.

לקישור הדמיה של מבחן הרישוי לחץ כאן  

שם משתמש: Demo1234

סיסמה: 1234

הרשמה למבחן תתבצע דרך משרד הבריאות והסתדרות הרפואית (הר"י), לצורך הרשמה בוגר לימודים בהונגריה נידרש להגיש את גליון הציונים והדיפלומה, טופס הרשמה הצהרת בריאות. 

ניתן לבקש תוספת זמן של 40 דק' למי שיש אבחון מוכר על ידי משרד הבריאות. 

מבחן הרישוי האמריקאי USMLE:

בשנת 2017 משרד הבריאות מכיר במבחן הרישוי האמריקאי USMLE לצורך השתלבות בישראל כרופאים, למעשה מבחן USMLE מבטל את מבחן הרישוי הישראלי. מה משמעות ראשי התיבות USMLE  = United State Medical Licensing Examination

מבחן USMLE מיועד למי שרוצה לעבוד בארה"ב אך כאמור משרד הבריאות הישראלי מכיר בבחינה לצורך השתלבות כרופאים בישראל. 

מבחן USMLE מתקיים על גבי מחשב ומורכב מספר שלבים:

Step 1 - מורכב מ- 280 שאלות בנושאים הפרא קליני כלומר מדעי יסוד ברפואה, השאלות בודקות הבנת מערכות ותהליכים בגוף האדם למשל: מערת החיסון, מערכת דם, מערכת הרבייה ועוד. המבחן מחולק מ- 7 סשנים כל אחד 60 דקות. למידע על שלב לחץ כאן

Step 2 - מורכב משני חלקים CK -Clinical Knowledge  ו CS- Clinical Skills  

CK - מורכב ממבחן על גבי מחשב הכולל 318 שאלות 8 סשנים של 60 דקות. המבחן בודק ידע של שאלות קליניות ומקרים רפואיים בתחום של פנימית , כירורגיה, ילדים, גניקולוגיה ופסיכיאטריה. למידע נוסף על הבחינה לחץ כאן

CS - מבחן מעשי המתקיים בארה"ב בחלק זה הנבחן פוגש 12 חולים מדומים לנבחן 15 דקות לבצע טיפול והבחנה על "המטופלים" בחלק הזה הנבחן נמדד על רמת האנגלית , גישה טיפולית עמידה בלחץ והפתרון הטיפולי שנתן.

Step 3 -  בחלק האחרון שעורך יומיים מתקיימים מבחנים על גבי מחשב וראיונות כאן בודקים את יכולת הבנה של הרופאה על אתיקה רפואית, ניהול אבחון ותהליך טיפולי של חולה, יכולות בינאישיות. ביום הראשון המבחן כולל 232 שאלות מחולק לבלוקים סה"כ כ- 7 שעות,  ואילו ביום השני 180 שאלות המבחן עורך כ- 9 שעות. 

יוניברסיטי הנציגה רשמית של אוניברסיטאות ההונגריות בישראל!

רוצה לדעת עוד על לימודים?